ערן אורגני | ירקות אורגניים- זהירות הדברה!
menumenu
BasketBasket
לא נבחרו מוצרים להזמנה.

ירקות אורגניים

ירקות אורגניים

הארגון הסביבתי האמריקאי עשה סקר שתוצאותיו כפי ששודרו ב-CNN מעוררים הדים בכל העולם.

מדובר על תחקיר שבוצע כדי להבין האם חומרי הדברה עלולים להזיק לאדם ובו נמצא כי יש לפחות 12 סוגי פירות וירקות שסופגים יותר חומרי הדברה ולכן כאשר אנחנו אוכלים אותם, קורה דבר מאוד פשוט- אנחנו אוכלים גם את חומרי ההדברה וזה הכי מסוכן שיש.

חומרי הדברה כידוע מרוססים על תוצרת של משק חקלאי, וזאת במטרה למנוע ממזיקים לפגוע בפירות ובירקות. מצד אחד זה עושה את העבודה, מרחיק מזיקים ועוד ומצד שני, זה משאיר על הפירות והירקות שלנו חומרי הדברה מאוד מסוכנים לבריאות.


12 פירות וירקות בסכנת הדברה!

 

אותו ארגון סיבה אמריקאי עשה כ-100,000 בדיקות של שאריות חומרי הדברה על תוצרת חקלאית מהן עלה כי יש לפחות 12 סוגי פירות וירקות שסופגים הכי הרבה חומרי הדברה, ואם להיות מדויקים יותר בין 47-67 חומרי הדברה.

ברשימת המסוכנים: אפרסק, סלרי, תות, תפוח, נקטרינות, פלפל, אוכמניות, תפוחי אדמה, חסה, דובדבנים, עלים ירוקים ותפוחי אדמה.

ההמלצה הייתה פשוט לצרוך  סוגים אלה של ירקות אורגניים וכן פירות שלא עברו ריסוסים והדברות.

הסיבה שבגללה דווקא ירקות ופירות אלה חשופים יותר לחומרי הדברה, היא בגלל שיש להם קליפה דקה או שאין להם קליפה כלל, מה שמותיר אותם יותר רגישים ופגיעים מול חומרי ריסוס והדברה.


הגל הירוק- לא לפגוע בטבע ולאכול בריא!

 

בשנים האחרונות גדלה מאוד המודעות לאכילה בריאה, לסגנון חיים בריא ובכלל זה שמירה על הסביבה. זה מתחיל מזה שאנשים רבים מעדיפים היום לצרוך פירות וירקות אורגניים, אבל הם לא עושים את זה רק לתועלתם. היעדר ריסוס בחומרי הדברה שומר גם על סביבה בריאה ואיכות הסביבה וזה דבר שהוא מאוד חשוב לאוהדי גל החיים הירוק.

מעבר לנושא של שמירת הסביבה חומרי הדברה הם לא פחות ולא יותר מאשר רעל, וצריכה של ירקות ופירות שמכילים חומרי הדברה עלולה לגרום לנזקים ולתחלואים בריאותיים כמו למשל: הפרעות קשר וריכוז, סרטן, פגיעה במערכת החיסון ובמערכת העצבים.

ידוע הוא כי לקות במערכת החיסון עצמה, חושפת את הגוף למחלות שונות.

 

גם שטיפה לא ממש עוזרת- ירקות אורגניים!


בצד הדיבורים על חומרי הדברה והנזק, התפתחו לא מעט חומרי ניקוי לפירות וירקות כדי להגיע לשטיפה מירבית של חומרי ההדברה.

יש לומר כי אלה בוודאי לא מסוגלים לחדור את קליפת הירק או הפרי ולשטוף את חומרי הריסוס, משום שחלק מהם חדר את הקליפה ונמצא בפירות והירקות ויותר מכך, הם מגיעים ללב ליבו של הפרי גם דרך האדמה וההשקיה, כך שהדבר היחידי שיכול למנוע צריכה של חומרי הדברה, יחד עם הפירות והירקות שאנחנו קונים, זה לצרוך ירקות אורגניים, ופירות אורגניים וכך תוכלו ליהנות מכל הטבע והבריאות שיש בהם.

 

אכיפה על מינון חומרי ההדברה

 

אפשר להבין את החקלאים. הם רוצים להתפרנס והם לא רוציטם שיבוא איזה מזיק נודניק ויחבל להם בתוצרת החקלאית.

המלחמה שלהם במזיקים היא זו שגורמת לריסוס חומרי הדברה. הם לא רוצים ארבה בשדות שלהם והם לא רוצים שום מעופף אחר רעב שיהרוס להם את החיים.

אבל בעוד שהחקלאים מנסים להגן על הפירות והירקות שלהם, הצרכנים עצמם הם אלה שבסופו של דבר אוכלים את הפירות והירקות האלה, ועל הדרך גם מקבלים הרבה מאוד חומרי הדברה מסוכנים לבריאות.

 

כל הזכויות שמורות © - ערן אורגני
back_to_top
התחברלקוח חדש
שכחתי סיסמאהכנס את כתובת האימייל שלךשלח