ערן אורגני | ירקות אורגניים עד הבית!
menumenu
BasketBasket
לא נבחרו מוצרים להזמנה.

ירקות אורגניים עד הבית!

ירקות אורגניים עד הבית!

במחקר שהתפרסם במגזין NATURE PLANET, אשר סקר ובחן מחקרים שנעשו בארבעים השנים האחרונות, אשר השוו בין חקלאות אורגנית לבין חקלאות קונבנציונאלית עלה ממצא חד משמעי- חקלאות אורגנית עדיפה על פני חקלאות קונבנציונאלית.

גם בלי הממצא החשוב הזה, הולכת ותופחת החקלאות האורגנית המציעה לצרכנים ירקות ופירות ללא חומרי הדברה.

חומרי הדברה הם מחויב המציאות לנוכח טפילים ומזיקים על תוצרת חקלאית אשר עלולים לכלות אותה. אך זה עובד ממש כמו אנטיביוטיקה. מצד אחד זה אולי מחסל את כל הטפילים ומצד שני חומרי ההדברה עלולים לחדור את הקליפה של הפרי או הירק ולהגיע לצרכנים.

ירקות אורגניים עד הבית, זה כבר לא סלוגן של פרסומת. יש היום המון אנשים שלא מוכנים לגעת בתוצרת חקלאית שרוססה בחומרי הדברה ולכן הם פונים לחברות של תוצרת חקלאית שמשווקת ירקות אורגניים עד הבית.


חומרי הדברה מסוכנים- ירקות אורגניים עד הבית!


יש כמה חומרי הדברה מסוכנים מאוד שבחלקם עדיין נעשה שימוש בשטח. משרד החקלאות שולח את המפקחים שלו מעת לעת כדי לעקוב אחר השימוש בקבוצות של זרחנים אורגניים, שצריך לדעת באיזה מינון להשתמש בהם.

זרחנים אורגניים מתפרקים במהירות ומשום כך נמצאים בשימוש רחב. הם בהחלט עלולים לזלוג גם מהשטח החקלאי לישובים מאוכלסים. אנשים שלא מוכנים לאכול תפוחים עם זרחנים אורגניים מזמינים ירקות אורגניים עד הבית.

כלורפיריפוס ודיאזינו הם שני החומרים שמכילים זרחנים אורגניים. המשרד להגנת הסביבה קבע כבר בשנת 2008 כי אסור חד משמעית להשתמש בתכשירים שיש בהם זרחנים אורגניים, ואסר גם על שימוש ביתי בהם. אסור לשימוש בגינות בבתים וגם לצורך הדברת פרעושים.


זהירות זרחנים אורגניים!

 

בנוסף אסר משרד החקלאות על שימוש חקלאי בשלושה זרחנים אורגניים, וכן הגביל חד משמעית את השימוש באחרים. במרץ 2014 יצאו הזרחנים האורגניים מהשימוש וחל איסור גורף על שימוש בהם.

מצד אחד משרד החקלאות אוסר אבל צריך להבין כי מן הצד השני יש חקלאים שיש להם אינטרס לרסס את התוצרת שלהם עם זרחן אורגני שיכול לכלות כל טפיל וכל תולעת ומזיק שחודרים להם לשטח. מצד אחד זה טוב לחקלאים אבל זה רע לצרכנים לכן יש צרכנים שמזמינים ירקות אורגניים עד הבית.

כאשר אתה מזמין ירקות אורגניים עד הבית, יש לך את הביטחון כי אתה וילדיך והמשפחה שלך לא נוגסים חלילה באגס שרוסס בזרחן אורגני, חומר מסוכן מאוד לכל הדעות.


ירקות אורגניים עד הבית בלי זרחן אורגני...


החשש מן הזרחן האורגני הוא הגדול ביותר אומר אחד המשווקים של ירקות אורגניים עד הבית. זהו חומר שעלול לפגוע במערכת העצבים בצורה בלתי הפיכה.


אך הוא מצליח לפגוע? הוא מצליח לעכב פירוק של אנזים מסוים בגוף ולגרום להשפעה ניכרת על מערכת העצבים. יש כמה סוגים של זרחנים אורגניים כולם משפיעים לרעה, כולם רעילים וכל אחד עם פוטנציאל הרעילות הגדול שלו.

ישנו קשר בין הפרעות קשר וגם אוטיזם לחשיפה לזרחן אורגני. הוא אף עלול לשבש פעילות הורמונאלית ובמרכז לבקרת מחלות בארה"ב גילו קשר של זרחן אורגני לסרטן לימפונה שאינו הודג'קין ולוקמיה.

הזרחן האורגני "דיכלורווס" הוגדר כבר כמסרטן בני אדם.

פירות וירקות מרוססים בחומרי הדברה יש לשטוף, למרות שחומר הדברה גם חודר את קליפתם ולכן גם שטיפה עשויה לא לעזור.

אם אתם לא רוצים לתת לילדים שלכם חומרי הדברה, צרכו רק ירקות אורגניים ופירות אורגניים הבטוחים לשימוש ובריאים.


שוק ההגנה האורגנית


שוק מוצרי ההגנה הביוסטימולנטים נמצא בגידול מואץ, עקב הדרישה הגבוהה של אמצעי הדברה ידידותיים לסביבה.

מקורותיהם של חומרי הדברה אלה הם אורגניים וידידותיים. יש גם יכולת להתאים אותם מרבית לכל סוג של גידול ומטרה.

במוצרים ביוסטימולנטים יש תרכובות, מוצרי טיפול בצמחים וחומרים נוספים לטיפול בצמחים וכן בקרקע.

יש למוצרים הללו גם יכולת לשפר תהליכים פיזיולוגיים בצמחים ולהגביר את איכות וכמות התוצרת החקלאית. הם יכולים לחזק שורשים של צמחים כבסיס טוב יותר של גידול ואף להצמיח בקטריות המגנות על הצמח מפני מחלות.

כאשר אתם רוצים לצרוך פירות רכשו פירות אורגניים ללא חומרי הדברה.

כל הזכויות שמורות © - ערן אורגני
back_to_top
התחברלקוח חדש
שכחתי סיסמאהכנס את כתובת האימייל שלךשלח