ערן אורגני | עתיד החורף לוט בערפל המקומי..
menumenu
BasketBasket
לא נבחרו מוצרים להזמנה.

עתיד החורף לוט בערפל המקומי..

עתיד החורף לוט בערפל המקומי..

עתיד החורף לוט בערפל

החקלאים כמו רוב האנשים בישראל בעלי גינות או בעלי רכבים אשר הגשם שוטף ו מנקה את מכוניתם אוהבים את הממטרים בתשלומים לא הכל ביום אחד שכן זה גורם לסחיפת קרקע ו להצפות אשר אינן נעימות ל דיירי הארץ.

כולנו ראינו את הכמויות הגבוהות של ממטרים אשר ירדו ביום אחד כמויות של חצי חורף התרכזו ולא התנקזו אלא גרמו להצפות כבדות. ראשי רשויות הערים התרגשו מכך מאוד שכן מערכת הניקוז העירונית לא נבנתה לתנאים ו כמויות ממטרים כאלה. אפילו יצאה אזהרה לא לגשת לחופי הים שכן בגלל הכמויות העזות ראשי הרשויות פתחו את מערכת הניקוז עם הביוב ישירות לים אחרת היה כאן וונציה

כבר קרוב לשבועיים שבעיצומו של החורף בישראל לא יורד גשם, אין כמעט ענן בשמיים ומזג האוויר יבש עם רוח מזרחית שנקראת בהגהה המקומית "שרקיה". בהנחה שהתחזית תתממש, לא צפוי שינוי גם בשבוע הקרוב ואף מעבר לכך. המשמעות היא שייתכן שעד אמצע ינואר תהיה כאן עצירת גשמים וטמפרטורות גבוהות.

בעשור האחרון, נראה שהחורף מתחיל מאוחר בארץ וגם מסתיים מאוחר. בדרך כלל יש "מכות גשם" חזקות בסתיו, כפי שהיה גם השנה, ובאופן חריג גם בנובמבר. לאחר מכן יש רגיעה והחורף מגיע מאוחר יותר.

השנה החורף מתנהג אפילו מוזר יותר. אוקטובר היה יבש, נובמבר גשום באופן חריג ושובר שיאים ובדצמבר היה אירוע גשם אחד שגרם להצפות בחוף. גם תקופת היובש הממושכת חריגה השנה.

הבוקר, ואתמול, כיסה ערפל את אזור החוף וצפון הנגב שאופייני לעונות מעבר. בשנים האחרונות זה קורה כמעט בכל שנה כשיש תקופת יובש עם טמפרטורות גבוהות. הפעם ייתכן שפרק הזמן היבש ישבור שיאים.

הגורם לחריגות במזג האוויר ו לאירועי הקיצון הוא התחממות כדור הארץ, שכבר ידוע שגורמת להקצנה בתופעות מזג האוויר. הכול הופך אלים וקיצוני יותר – לא רק אצלנו. הגשם חזק יותר והיובש קיצוני יותר.

כל הזכויות שמורות © - ערן אורגני
back_to_top
התחברלקוח חדש
שכחתי סיסמאהכנס את כתובת האימייל שלךשלח