ערן אורגני | פירות אורגניים- הכי בריאים לילדים שלכם!
menumenu
BasketBasket
לא נבחרו מוצרים להזמנה.

פירות אורגניים- הכי בריאים לילדים שלכם!

פירות אורגניים- הכי בריאים לילדים שלכם!

הידעתם כי הילדים בישראל הם צרכני פירות וירקות יותר מכל אוכלוסיית ילדים אחרת בעולם. סביר להניח שזה קשור לזה שאנחנו ארץ של חקלאים ושיש לנו את כל התוצרת החקלאית שצריך בשביל לגדל עליה ילדים, אבל אם כבר מדברים על תוצרת חקלאית, כדאי שנדבר על פירות אורגניים למשל במקום פירות שרוססו בחומרי הדברה. בסופו של דבר אתם צריכים לדעת שמה ששמים בפירות של הילדים שלכם, זה מה הם אוכלים לכן פירות אורגניים כי בריאים לילדים שלכם.שרשרת חומרי הדברה - רק פירות אורגניים!

חומרי ההדברה נולדו בעצם כדי להגן על הפירות והירקות שאנחנו אוכלים מפני מזיקים. ראשית כדי שלא נאכל תולעים ושאר חרקים שאוהבים לאכול את הפירות והירקות שלנו, ודבר שני כדי שהחקלאים יוכלו לגדל את התוצרת שלהם לפני שהמזיקים יגרמו לה נזק בלתי הפיך.

כך בעצם נולדו חומרי ההדברה. יש תקן לחומרים הללו והוא קובע את המינון של כל חומר הדברה אתו מרססים. צריך לעמוד במינון הזה שכן עודף של חומרי הדברה עלול לחדור דרך קליפות הפרי ובסופו של דבר אנחנו נאכל תות עם כל כך הרבה חומר הדברה שרק המתיקות של התות מסוגלת להעלים אותו אבל הוא לא באמת נעלם. אנחנו סופגים אותו ובטווח הארוך עלול להתרחש נזק בריאותי ממשי.


סכנה- רק חומרי הדברה חדשים נבדקים!


חומרי ההדברה בהם מרססים החקלאים את תוצרתם החקלאית, עוברים את אישור משרד החקלאות באמצעות ועדה בין משרדית של גורמים גם ממשרד הבריאות , המשרד להגנת הסביבה, נציג ציבור ומשרד הכלכלה.

ועדה זו כאשר היא מאשרת חומרי הדברה, לא בודקת אותם כל שנה מחדש. האישור הראשוני הוא לנצח!!!

לעובדה זו מצטרפים נתונים מניטור שעשה משרד החקלאות למציאת שאריות של חומרי הדברה ואכן מצא חריגה של כ- 4-18% מהבדיקות.

ראשית יש לומר כי חומרי הדברה שאושרו בעבר, עלולים לפתע להתגלות כמסוכנים בעקבות איזה מחקר כלשהו ולכן העובדה שהם אושרו בעבר, איננה מגנה עליהם גם בעתיד. דבר נוסף הוא שכאשר מאשרים חומרי הדברה, בודקים אותו על הצרכן הממוצע שאמור לצרוך את המזון או התוצרת החקלאית הזו, ולא לוקחים בחשבון רגישויות יותר גבוהות כמו של תינוקות, ילדים וקשישים.

גם בתוצרת חקלאית אין פיקוח רצוף ועל כל חקלאי ולפיכך הורים רבים מעדיפים לקנות פירות וירקות אורגניים לילדיהם ולא להסתכן במתן פירות מרוססים בחומרי הדברה לרוב.

 

6,000 טון בשנה חומרי הדברה על פירות וירקות!


מדי שנה עושים החקלאים שימוש בכ-6,000 טון חומרי הדברה. יש לציין כי חלק מהחקלאים מעולם לא נבדקו ואי אפשר לדעת כמה חומרי הדברה יש בתוצרת שלהם.

השימוש בחומרי הדברה בקרב החקלאים, נעשה לרוב כדי להגן עליו מפני מזיקים, אבל מה שהם עושים, זה שהם מעבירים חלק מחומרי ההדברה האלה גם לצרכנים שצורכים מהם את הפירות והירקות.

ישנה טענה כי הם משתמשים ביותר מדי חומרי הדברה, במינונים לא נכונים וגם לא עברו הכשרה מתאימה. כיוון שהם מצליחים להדביר את המזיקים בחומרי הדברה מסוכנים, הם מעולם לא חיפשו חלופות להדברה הזו, כמו שעושים בגידול פירות אורגניים, ולדאבוננו הם מגישים לציבור תפוח אדמה עם המון חומרי הדברה וזה איך לומר- ממש לא טעים וגם מאוד לא בריא. עובדה זו גורמת לצרכנים רבים לרכוש פירות אורגניים בלבד.

כל הזכויות שמורות © - ערן אורגני
back_to_top
התחברלקוח חדש
שכחתי סיסמאהכנס את כתובת האימייל שלךשלח