ערן אורגני | פלסטיק,ניילון,אריזות חומוס ו מחשבה מצילה אחת מעבר...
menumenu
BasketBasket
לא נבחרו מוצרים להזמנה.

פלסטיק,ניילון,אריזות חומוס ו מחשבה מצילה אחת מעבר...

פלסטיק,ניילון,אריזות חומוס ו מחשבה מצילה אחת מעבר...

פלסטיק,ניילון,אריזות חומוס ו מחשבה מצילה אחת מעבר..

 צו השעה מינימום אריזה מכסימום התחשבות בטבע ו האדמה. זה לא סוד שבשנים האחרונות אנו חווים שינויים קיצונים במזג האוויר.ה טמפ הגבוהה ביותר 49.9 בישראל מאז 1942 תחילת המדידות היתה לפני מיספר שבועות.אין צורך לבשל בחום כזה זה קורא לבד.

מדינת ישראל אינה מתקדמת כל כך ב תהליך המיחזור רצוי לעזור לה.מיפעל מיחזור בקבוקי מיחזור הפלסטיק אביב  היחידי בארץ ניסגר.בקבוקי שתיה ניילון אריזה בחנויות מיכלי חומוס ו סלטים בעצם כל המדפים של תעשיית האוכל המתועש הכל מלא ב פלסטיק לסוגיו.מה עושים עם הפלסטיק? ניחשתם, מטמינים במטמנה ב תעשיית הזבל. לבסוף הוא מגיע לתוך האדמה ו מחלחל למי התהום..

ב שלב הזה ראינו לנכון להביא את סיפורה של ליה, נערה אמיצה מ נווה צדק בתל אביב שהצליחה ל חולל את השינוי בעצמה ו ליצור מציאות יותר נעימה ו צודקת.

היי , קוראים לי ליה ו אני בת 16 מ תל אביב , מאז שנולדתי ההורים שלי תמיד לימדו אותי מה זה אוכל בריא ו איך שומרים על הגוף. כבר כמה שנים טובות ש אנו מזמינים ירקות ו פירות מערן אורגני  ו אני מאוד שמחה שיש לנו את האופציה לאכול אוכל בריא על בסיס יומיומי . בערך מתחילת השנה (ספטמבר ל תלמידים ש בינינו) התחלתי להתעסק בכמות הזבל שאנחנו מייצרים ו מה אנחנו יכולים לעשות בשביל לצמצם ו לתרום לאדמה שלנו שתורמת לנו את החיים.

התחלתי ב לקנות קש במבוק (שריגש אותי מאוד) ו המשכתי ב לשים קומפוסט בחצר הבית שלנו. תהליך מאוד פשוט (מפרידים פסולת "חיה" אורגנית משאר הזבל ו שמים בכלי נושם עם 20 אחוז של דשא או קש או עשבים)

אני כן הייתי מאושרת שצמצמנו את הזבל שלנו ל שקית בשבוע, רק רובה היתה מורכבת מ קופסאות פלסטיק של קינואה אורז ו אגוזים למיניהם. ניסיתי לימצוא חנויות לקניה במישקל אך גם שם הכל ארוז היום ב פלסטיק.

בשלב הזה פניתי לאמא שלי ו היא הציעה שנתקשר לערן אורגני ו נבדוק מה אפשר לעשות. התקשרנו למשרד שם ענתה לנו מורן האחראית ו המקסימה בקשנו מימנה לדבר עם ערן שהציע מיד שאם נביא שקיות בד , הוא ימלא לנו אותן בכל מה שנצטרך ! מה שיפה ש את השקיות ניתן להשתמש בשימוש רב פעמי ו כך יוצרים מציאות של אפס פסולת..

אני חושבת שזה מדהים שאם רוצים אפשר לעשות מעשה כל אחד ב מישלוח שלו ב יכולותיו הפרטיות. הרי כולם חושבים: מה, אני, איך? כולם משתמשים בפלסטיק,מה זה יעזור.

רק הם לא צודקים זו הטעות רק אם כל אחד ו אחד ישנס מותניים ו יבין שהוא זה שיכול להציל את העולם רק ככה נצא מהאדישות ש אוחזת כל אחד ו אחד מאיתנו.

אני ההוכחה זה מה זה פשוט. ו פייר אני מלאת סיפוק עצמי יושנת יותר טוב בלילה ו מאמינה ש ביחד נוכל ליצור את השינוי. 5 גרם של איכפתיות בצורה של שקית ניילון שעשויה מבד..   

כל הזכויות שמורות © - ערן אורגני
back_to_top
התחברלקוח חדש
שכחתי סיסמאהכנס את כתובת האימייל שלךשלח